Dárky v práci – čím je letos (zase) překvapit?

Vánoce se blíží a my spolu s vámi přemýšlíme, čím potěšit pracovní tým. S kolegy trávíme většinu našeho roku, o vztahy s nimi bychom proto měli pečovat. Už jste přemýšleli, čím je letos na Vánoce překvapíte?

Sepsali jsme pro vás nápady, které se nám samotným líbí a voní dřevem.

 

1. Pochvalte se navzájem.

Tahle hra měla na našem vánočním večírku velký úspěch. Každý dostal papírek se jménem kolegy a pod jeho jméno napsal, co se mu na kolegovi líbí. Text pak přehnul, aby jeho odpověď nebyla vidět, a papírek poslal dál. Na konci jsme tak každý z nás dostali krásný soupis toho, co se na nás ostatním líbí. Všichni měli radost a mnozí z nás mají tenhle papírek stále v nočním stolku.

 

2. Darujte dárky z českého dřeva.

V komunitě Dřevo je cesta máme spoustu šikovných firem, které vyrábějí ptačí budky, dřevěná prkénka, společenské hry, dřevěné nádobí, fotky na dřevo, postele nebo dokonce dřevěné vibrátory. Fantazii se meze nekladou.

Najděte dokonalý dárek u některého z našich 162 nositelů.

 

3. Pobavte se a přitom se vzdělávejte.

Společně strávený čas při zajímavé aktivitě tým stmelí. Užijte si legraci na kurzu rétoriky od Minutového řečníka, přiučte se truhlařině u pana Malého (komunita Dřevo je cesta) nebo se podívejte na portál Naučmese.cz, kde objevíte nepřeberné množství kurzů po celé republice za příznivé ceny. Nás zaujaly kurzy zaměřené na renovaci nábytku nebo základy řezbářství

 

4. Jděte na to od lesa.

Nebo spíš – jděte do lesa! Celý tým se zabývá dřevem… Ví ale vaši kolegové, co se se dřevem děje, než přijede na pilu? Jak o něm uvažuje lesník, který se o strom stará min. 60 let? Zažijte les očima lesníka. Zasadíte si stromy, změříte výšku a objem kmene a zjistíte věci, které vám jinde neřeknou.

  Chcete zažít les jinak? Dejte nám vědět zde a my vám pošleme detaily. ⇐ ⇐

 

5. Zlepšete vašim kolegům náladu i kanceláře

Máte v kanceláři květiny? Dřevěné povrchy? Fotografie lesa? Všechny tyto prvky mohou výrazně zlepšit náladu a výkonnost vašich kolegů. Nedávná australská studie, kterou jsme pro vás přeložili, dokazuje, že zaměstnanci, kteří jsou obklopeni dřevem a dalšími přírodními materiály, jsou výkonnější, soustředěnější a mají lepší náladu. Znáte lepší vánoční dárek?

 

Vybrali jste si z našich tipů? Jak řešíte vánoční dárky u vás ve firmě? Napište nám na drevoradi@drevoprozivot.cz, rádi se inspirujeme!

Přijďte na Den dřevorádů!
Chci zjistit více informací
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Rozumím Více informací