Den dřevorádů 2019: zasazené lípy a postavené lavičky pro charitu

Milovníci lesa a dřeva se v neděli 15. září potkali v pražském lese u Roztyl na již druhém ročníku Dne dřevorádů. Ten zorganizovala Nadace dřevo pro život, aby ukázala přínos dřeva jako naší obnovitelné suroviny pro českou veřejnosti i planetu.

Na palouku u 60letých sekvojovců se sešlo přes 120 nadšenců, kteří měli během slunečného odpoledne napilno. Sázeli lípy, závodili ve dřevácích a také objevovali les očima lesníka. „Ta procházka s lesníkem byla perfektní. Takhle jsem o lese nikdy neuvažoval,“ svěřil se jeden z účastníků se svými dojmy. K programu nám celé odpoledne hrál a zpíval usměvavý Pavel Špirka.

Ve spolupráci se společností STORA ENSO ČR postavili dřevorádi šest dřevěných laviček pro tři dobročinné organizace z okolí: Thomayerovu nemocnici, Sue Ryder a Klokánka.

V návaznosti na první ročník jsme se také pokusili překonat republikový rekord v počtu dřevorádů na jednom místě. Z minulých 72 dřevorádů se nás letos v jeden moment a na jednom místě sešlo 87! REKORD POKOŘEN. Podívejte se na krátké video přímo z místa dění. Fotky z akce najdete níže.

Akce se konala v rámci projektu Dřevo je cesta za finanční podpory Ministerstva zemědělství a těchto nositelů značky Dřevo je cesta: Dřevohit s.r.o., KARLŠTEJN.toys, Ná-byteček, Origis s.r.o., Profi - Gips s.r.o., Srdcem k přírodě, z. s., Tesařství Jiří Urban a Tesařství Rudolf Ceplecha. Ceny do závodu ve dřevácích věnovala Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze. Děkujeme za podporu.

Hledáme dřevorády. Nejste to náhodou vy?
Přidejte se k nám.
Chci zjistit více informací
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Rozumím Více informací