Dřevorádi v Praze zasadili lípy a vytvořili rekord

V neděli 16. září se v Michelském lese v Praze setkali příznivci lesa a dřeva, kteří si říkají „dřevorádi“.

V rámci Světového dne ochrany ozonové vrstvy je na tzv. „Den dřevorádů“ pozvala Nadace dřevo pro život, aby společně s nimi poukázala na to, jak prospěšné je pro naši planetu využívání obnovitelných surovin, mezi něž se řadí i české dřevo. 

Seznamka pro firmy

Od 12:30 probíhala seznamka pro firmy, které jsou zapojené do projektu Dřevo je cesta jako nositelé značky. Kromě klasického networkingu, během kterého dostali zástupci firem prostor seznámit se navzájem, jsme si pro ně připravili i netradiční soutěž. V týmech museli stavět nejvyšší stavby z čehokoliv, co našli v okolí. Naši nositelé se s úkolem vypořádali znamenitě a vznikla nečekaná umělecká díla. Tým Král dub postavil „Eifellovu věž ze dřeva“, Dřevomorky ztvárnily „Totem na věčnost“ a Dřevorádi  nám ukázali, jak vypadá „Oživení suché větve“. Jejich originální stavby si prohlédněte v galerii níže.

Lavičky na dobrou věc

Na palouku u 60letých sekvojovců se sešlo 72 nadšenců, kteří měli během slunečného odpoledne napilno. Sázeli lípy, závodili v dřevácích, učili se měřit stromy a také ve spolupráci se společností STORA ENSO ČR stavěli dřevěné lavičky pro tři dobročinné organizace z okolí. Mezi obdarované organizace patřila Thomayerovu nemocnice, Domov pro seniory Krč a Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická. Celým dnem nás provázel nadaný kytarista Pavel Špirka.

Republikový rekord

Třešničkou na pomyslném dřevěném dortu bylo vytvoření republikového rekordu v počtu dřevorádů na jednom místě. Vytvoření rekordu potvrdil komisař z Agentury Dobrý den, která republikové rekordy zaštiťuje.

Fotky z akce najdete v galerii níže a také na našem Facebooku.

P. S. Jestli i vy nejste náhodou dřevorádem, si ověřte zde.

Přijďte na Den dřevorádů!
Chci zjistit více informací
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Rozumím Více informací