Mladí v Brně se dozvěděli, že dřevo je cesta k rovnováze

Již sedmým rokem se pod patronací České lesnické společnosti koná soutěž YPEF-Mladí lidé v evropských lesích. Systému místních, regionálních a národních kol se každoročně účastní kolem tisícovky dětí a jejich počet neustále narůstá. Místní brněnské kolo této soutěže, které se konalo ve dnech 16. a 17. 2. na pobočce Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů, bylo v letošním roce věnováno dřevu, jeho pěstování, výrobě a zpracování. Na 11 stanovištích mohli účastníci pod vedením zkušených lesníků zjistit, jakým způsobem se lesy v České republice zakládají, jak je o ně pečováno a jakým způsobem se dřevo z lesů získává. Téměř padesátka soutěžících včetně pedagogického doprovodu byla vyzvána k zapojení do kampaně „Dřevo je cesta… k rovnováze na Zemi“, kterou vyhlásila pod patronací Ministerstva zemědělství Nadace dřevo pro život.

Vítězové místního kola soutěže v kategorii starší a mladší postoupili do regionálního kola, které se uskuteční v květnu na Lesnické fakultě Mendelovy university v Brně. Soutěž vyvrcholí národním kolem a jeho vítěz postoupí do celoevropského finále.

Místní kolo soutěže v roce 2017 podpořili: Krajský úřad Jihomoravského kraje, Lesy České republiky, s. p., Ústav pro hospodářskou úpravu lesů. Děkujeme!

Webové stránky soutěže YPEF


Zdroj: Česká lesnická společnost ÚHÚL Brno, p. s.

Přijďte na Den dřevorádů!
Chci zjistit více informací
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Rozumím Více informací