Oslavme Den dřevorádů

Zveme všechny milovníky lesa a dřeva do Krčského lesa v Praze, kde na ně v rámci oslav Dne dřevorádů čeká bohatý program pro celou rodinu. 

KDY: v neděli 15. září od 14:00 do 18:00

KDE: na palouku u sekvojovců a dětského hřiště v Krčském lese, 10 min. pěšky od metra Roztyly. K místu vás od metra dovedou cedulky. Případně si místo konání zadejte do své navigace (GPS: 50.035184, 14.467469)

Oslavy začínají ve 14:00. Co nás všechno čeká?

14:00 zahájení oslav Dne dřevorádů:

  • sázení stromů,
  • nevšední procházky lesem s lesníkem,
  • stavění laviček od STORA ENSO pro charitu,
  • piknik přineste něco na zub pro sebe i ostatní,
  • kvíz o dubové hodiny,
  • závody ve dřevácích,
  • kytarista, který vám zahraje na přání.

16:00 pokus o překonání republikového rekordu v počtu dřevorádů na jednom místě,

17:30 předání postavených laviček dobročinným organizacím z okolí (Thomayerova nemocnice, Sue Ryder a Klokánek),

18:00 ukončení oslav.

P. S. Zjistěte, zdali jste také dřevorád

Program podrobně

Sázení stromů
Už jste někdy sázeli stromy? V Praze? Na Dnu dřevorádů budete mít příležitost! Každý účastník akce si může zasadit jednu lípu. Nářadí, sazenice i ukázku správného postupu od zkušeného lesníka zajistíme. A zjistíte, jak zasadit strom, aby přežil. Není to tak jednoduché, jak se může zdát.

Nevšední procházka lesem s lesníkem
Jak se měří výška a objem stromů? Jak poznat, zdali je strom zdravý? Ovlivňuje péči o les směr větru? A jaké to vůbec je být lesníkem? Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, vydejte se s naším lesníkem na interaktivní procházku lesem. Vše vám vysvětlí a ukáže.

Postavíme lavičky pro charitu
Vrtačka, šrouby, smrkové dřevo. Přidejte pořadnou dávku nadšení a vaše šikovné ruce. Po 10 minutách týmové práce budou lavičky hotové. Díky společnosti STORA ENSO, která nám zajistí veškerý potřebný materiál, budeme moct společně obdarovat dobročinné organizace v okolí: Thomayerovu nemocnici, Sue Ryder a Klokánek.

Piknik v lese
Už jste někdy zažili piknik v lese? S námi můžete. Přineste pro vás i ostatní něco na zub. My zajistíme vodu a kávu. Na akci budou také stany, stoly, lavice a mobilní toalety.

Kvíz o dubové hodiny
Vyplňte si kvíz o dřevě. Dozvíte se mnoho zajímavého a s trochou štěstí vyhrajete i naše stylové dubové hodiny, které ozdobí váš domov.

Závody ve dřevácích
Dřeváky nejsou ty nejpohodlnější boty, které známe. Líbí se nám ale, že jsou celé ze dřeva. Proto jsme pro vás připravili výzvu – sprint v dřevácích. Každý závodník od nás dostane malou pozornost za odvahu a ti nejrychlejší i dřevěnou cenu.

Den dřevorádů finančně podpořilo Ministerstvo zemědělství a tito nositelé z komunity Dřevo je cesta: Dřevohit s.r.o., KARLŠTEJN.toys, Ná-byteček, Origis s.r.o., Profi - Gips s.r.o., Srdcem k přírodě, z. s., Stora EnsoTesařství Jiří Urban a Tesařství Rudolf Ceplecha. Děkujeme za podporu.

Den dřevorádů organizuje Nadace dřevo pro život v rámci osvěty o lese, dřevě a životním prostředí.

Přijďte na Den dřevorádů!
Chci zjistit více informací
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Rozumím Více informací