Přiznávám. Jsem dřevo.

„Už to nebudu dál skrývat, jsem prostě dřevo.

A jsem na to hrdá!

Jsem totiž, stejně jako to dřevo, ochráncem životního prostředí.*

Ráda se obklopuji přírodními, obnovitelnými a ideálně lokálními výrobky. Stále hledám cestu,  jak snižovat objem odpadu, který vytvářím. Chci se ve svém každodenním životě chovat k přírodě šetrně. A právě v tom mi dřevo pomáhá.”

Dřevo, které pochází z lesů, v nichž se nejenom stromy kácí, ale také znova vysazují, je obnovitelnou surovinou. Proto využíváním dřeva chráním životní prostředí. Zkrátka, mám dřevo ráda. Jsem dřevorád!  

Za tým Nadace dřevo pro život

Terezie Poláková

  

A jak to cítíš ty? Jsi taky dřevo? Nebo dokonce dřevorád?

Sleduj nás na Facebooku, přečti si naše články o lese, dřevě a životním prostředí, využívej dřevo a dřevěné výrobky.

Když budeš mít chuť, přidej se k nám, k dřevorádům.

Registrovaným dřevorádům posíláme naše placky „Jsem dřevorád.“, nálepky „Vím, že dřevo je cesta.“ a letáky, které pomohou šířit myšlenku dřevorádů mezi lidi. Několikrát do roka jim do schránky přijde newsletter s informacemi o tom, co se v našem projektu i v lesnicko-dřevařském sektoru děje. A jednou za čas pro ně organizujeme sraz, kde sázíme stromy, tvoříme ze dřeva a povídáme si.

*DŘEVO = OCHRÁNCE ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ?

„Dřevo je hrdina!“ Přesnější by sice bylo říct: „dřevo je obnovitelný materiál“, nám se ale líbí představa „Dřeva superhrdiny“, který spolu s námi chrání životní prostředí.

Proč máme dřevo tolik rádi?

Dřevo je přírodní, ekologický a voňavý materiál, který je obnovitelnou surovinou, pokud pochází z udržitelně obhospodařovaných lesů. S jeho pomocí můžeme jednoduše a každodenně chránit životní prostředí i my. Přidáš se k nám?

Hledáme dřevorády. Nejste to náhodou vy?
Přidejte se k nám.
Chci zjistit více informací
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Rozumím Více informací