Proč je dřevo cesta k rovnováze na Zemi?

Využívání dřeva je cesta k rovnováze na Zemi, protože dřevo je naše obnovitelná surovina. Jejím využíváním tak chráníme životní prostředí.

Naše lesy jsou ve skvělém stavu!

Nebojte se o naše lesy, jsou ve skvělém stavu. Jejich plocha se stále zvětšuje a dřeva v nich dlouhodobě přibývá. Jste překvapeni?

V českých lesích každoročně přiroste významně více dřeva, než se z něj vytěží. Jak je vidět na grafu výše, zásoba dříví se od roku 1930 více než zdvojnásobila! Současně s tím se i plocha lesů stabilně zvyšuje a lesy pokrývají už více než třetinu rozlohy České republiky.

České dřevo je obnovitelná surovina

Díky péči lesníků, kteří se o české lesy starají trvale udržitelným způsobem, jsou naše lesy bohatým zdrojem dřeva – naší obnovitelné suroviny.

Při nákupu dřeva, dřevěných staveb a výrobků ze dřeva proto nemějte obavy, že tím ničíte lesy. Existuje velký rozdíl mezi živelným kácením deštných pralesů a těžbou pod kontrolou českého Lesního zákona (Zákon č. 289/1995 Sb.). V našich lesích se hospodaří s rozmyslem. Proto je u nás dřevo obnovitelnou surovinou, jejíž využívání je naprosto v pořádku.

Záleží pouze na nás, zdali tuto skutečnost využijeme ve prospěch ochrany životního prostředí a zdravějšího života nás i budoucích generací.

 

Využíváním dřeva chráníme naše životní prostředí!

Využíváním dřeva – naší obnovitelné suroviny – prospíváme naší společnosti i planetě tím, že:

  • chráníme neobnovitelné zdroje, a tím i životní prostředí,
  • zvyšujeme zaměstnanost, zejména na venkově,
  • podporujeme české firmy.


Vydejte se po této cestě s námi! Kupujte dřevěné výrobky a zapojte se do projektu Dřevo je cesta!

Článek vyšel v rámci rubriky Téma měsíce: Dřevo.

 
Přijďte na Den dřevorádů!
Chci zjistit více informací
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Rozumím Více informací