Soustružit vibrátor je zábava, říká výrobce dřevěných erotických pomůcek

Jak a proč vyrábí nositel značky Dřevo je cesta Wood.U dřevěné vibrátory a dilda? Z jakého jsou dřeva a co na nich zákaznice nejvíc oceňují? O tom jsme si povídali s usměvavým Vítem Macou, majitelem firmy.

Jak jste se dostal k výrobě dřevěných vibrátorů a dild? Jaký je váš příběh?
Začalo na střední škole, kdy kamarádi Lukáš s Ondrou začali ze srandy vyrábět dřevěné pomůcky pro spolužačky. Já zase na VŠ sestavoval v rámci seminární práce byznys plán pro dřevěné erotické pomůcky. Pak se dlouho nic nedělo. No a před pár lety jsem seděl s Lukášem na pivu a ten mi řekl, že právě vyrábí dřevěný vibrátor jako svatební dar pro spolužačku. Tak jsem oprášil svoji seminárku, slovo dalo slovo a řekli jsme si, že to zkusíme. :-)

Proč si koupit erotickou pomůcku zrovna ze dřeva?
Dřevo je úžasný přírodní materiál se skvělými vlastnostmi. Drží si příjemnou teplotu a dovoluji si tvrdit, že vypadá také lépe než většina plastových.

A co třísky? :)
Třísky samozřejmě nehrozí. Na to se opravdu ptá každý, ale povrch je dokonale a zdravotně nezávadně ošetřen atestovanými laky.

Jaké jsou reakce Vašich zákazníků? Co si nejvíce chválí, co je překvapuje?
Povětšinou pozitivní, líbí se jim netradiční materiál. Zvláště od lidi, kteří mají ke dřevu nějaký vztah nebo se jim prostě ty plastové nelíbí. Překvapením pak bývá často právě povrchová úprava a jak příjemný je výrobek na omak. Co se jim dále líbí, je právě výrazná kresba dřeva, která výrobek dělá ještě originálnější.

S jakým dřevem nejčastěji pracujete? Odkud dřevo získáváte?
Až na jednu výjimku jsou to všechno české dřeviny, většinou ovocné stromy nebo třeba ořech, který má krásnou kontrastní kresbu. Jen jednou jsme dřevo koupili. Jinak je veškeré dřevo z našich zahrad nebo zahrad našich kamarádů. Díky tomu můžeme u většiny výrobků doplnit přesné GPS souřadnice místa, kde daný strom rostl.

Popsal byste nám proces výroby vibrátoru?
Nejsložitější při jeho výrobě je elektronika a její vložení do výrobku. Taky je to asi nejnudnější část. :-) Naopak nejzábavnější je rozhodně točení na soustruhu, čímž se dostáváme k procesu výroby. Když vynecháme kácení stromu, tak začínáme výběrem polínka. To musí mít správnou velikost, nebýt popraskané a ideálně mít hezkou kresbu. Ta není vždy na první pohled vidět, takže je to trochu loterie. :-) Nejzajímavější na výrobě je kreativní proces, během kterého se tvaruje samotný výrobek. Pak dojde na upevnění elektroniky a závěrečné lakování a leštění výrobku.

Jaké je Vaše poslání? Co Vás motivuje při Vaší práci?
U nás to je vyjádřeno jedním z pilířů naší značky – kdy tvrdíme: In wood we trust! Tedy, že věříme, že dřevo je skvělý materiál. Je krásný, má skvělé vlastnosti a hlavně je udržitelný. Jsme přesvědčeni, že má plno dalších využití, které zatím nebyly objeveny. Jako poslání pak máme, že chceme nahradit nevkusné plastové a silikonové výrobky těmi vkusnými. Myslím, že situace se na trhu s erotickými pomůckami zlepšuje, postupně je obecně kultura více otevřená, takže lidé si to již nekupují jako kuriózní dárky, ale jako opravdu využitelný výrobek. Nejsme ale ortodoxní dřevo fanatici, takže naše výrobky nikomu nevnucujeme, komu se líbí barevné silikonové, ať si kupuje ty. :-)

Na co se Vás lidé nejčastěji ptají? Musíte vyvracet nějaké mýty o dřevě?
Diskuzí máme spoustu, především ale o našich výrobcích ve vztahu k dřevu. Je to tím, že oblast erotiky přirozeně přitahuje pozornost. :-) Nejčastější jsou samozřejmě ty třísky a hygieničnost výrobku. Dotaz na třísky okamžitě zmizí, jakmile si člověk výrobek vezme do ruky. Nicméně obecně lidé mají dřevo rádi a pozitivně reagují na jeho širší využívání ve společnosti. Uvědomují si neudržitelnost doby plastové a postupně se navracejí k tradičním obnovitelným materiálům. Z toho mám jako nositel značky Dřevo je cesta velkou radost.

Hledáme dřevorády. Nejste to náhodou vy?
Přidejte se k nám.
Chci zjistit více informací
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Rozumím Více informací