V komunitě je nás už víc než 200

Truhláři, výrobci dveří, dřevěných doplňků, stavitelé dřevostaveb, farmář, který provozuje půjčovnu vánočních stromků a mnozí další se 5. listopadu 2019 stali nositeli značky Dřevo je cesta. Do naší komunity je tak zapojilo už 202 firem, živnostníků a institucí. Všichni mají společný cíl. Chtějí spolu s námi ukazovat přínosy využívání dřeva v našem každodenním životě.

Během odpoledne, které jsme strávili spolu se zástupci firem z komunity Dřevo je cesta na pražských Vinohradech, jsme se ohlédli za 3 lety existence našeho projektu i téměř 15letou historií Nadace dřevo pro život. Její ředitel, Stanislav Polák, si pro hosty připravil přednášku o tom, jak pomoci našemu lesu. Aktuální situaci v českých lesích představil v souvislostech, zejména s ohledem na odtok vody z krajiny, sucho a nárazovost srážek. Nastínil také několik cest, jak můžeme lesům pomoci. Zejména vyzdvihoval vysazování nových stromů a pomoc vlastníkům lesů.

Následně jsme si pro nositele připravili jednoduché aktivity, které jim umožnily se lépe poznat. Nejprve měli v malých skupinkách najít vždy 3 věci, které mají společné. Pak diskutovali nad tématem přednášky pro další setkání nositelů.

Fotografie z akce najdete níže a také na našem Facebooku.

Nejdůležitějším momentem akce bylo oficiální přivítání nových členů komunity. Ti si přišli pro dubový diplom a balíček s brožurami, letáky a plackami. Po tom, co jsme se společně vyfotili, nám každý představil svou společnost a také důvody, proč se zapojili do našeho projektu.

Mezi 19 nových nositelů, kteří se 5. listopadu zapojili do komunity Dřevo je cesta, patří:
BUBEN HOMES s.r.o., CARMAN-DOORS, s.r.o., DROBILaser, Fabri Moravia s.r.o., INÉS Kunštát, s.r.o., Jakubova dílna, KARPET dřevo s.r.o., NEMA Dřevostavby s.r.o., Petr Červený, PRE LES, s.r.o., Půjčovna stromků.cz, Stavby Thorus, s.r.o., Ten Truhlář, Tokyma Com s.r.o., Truhlářství Látal, Václav David – El-wood.cz, VALA DŘEVOSTAVBY s.r.o., Woodmania a WOODYGLASS s.r.o.

Všechny členy naší komunity najdete na webu.

Chcete se do komunity těch, co pracují se dřevem, také zapojit? Klikněte sem a zjistěte, jak na to.

Hledáme dřevorády. Nejste to náhodou vy?
Přidejte se k nám.
Chci zjistit více informací
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Rozumím Více informací