Vítejte mezi dřevorády

Děkujeme, že jste se zapojili do kampaně Dřevo je cesta. V tomhle článku najdete vše, co by Vám jako dřevorádovi nemělo uniknout.

Co je naším cílem?

Cílem kampaně je vysvětlovat, že dřevo je naše obnovitelná surovina, a proto jeho využíváním chráníme životní prostředí. Chceme, aby se o lese, dřevě, životním prostředí a této kampani mluvilo. V dlouhodobém horizontu chceme zvýšit zájem české veřejnosti o dřevo a výrobky z něj. Naše nadšení sdílí početná parta lidí, které dřevo baví a mají ho rádi. Jsou to zkrátka „dřevorádů“. Mezi ně teď patříte i Vy. :)

Těšte se proto na uvítací dopis a materiály (brožurku, placky, letáčky a nálepky), které Vám brzy pošleme jako dárek na Vaši doručovací adresu. Dopisy odesíláme zhruba jednou měsíčně. Materiály si vystavte, noste, rozdejte známým. Ať se dřevorádství šíří!

 

Co můžete jako dřevorád udělat, sledovat?

  1. Noste, vystavte si a rozdávejte materiály, které Vám pošleme.
  2. Prohlédněte si náš e-book o tom, jak využíváním dřeva chráníme životní prostředí. Klidně si ho i stáhněte a sdílejte s přáteli.
  3. Zhruba čtyřikrát do roka Vám pošleme e-mailové Počtení pro dřevorády. Je to náš výběr novinek a zajímavostí. Z projektu i ze světa.
  4. Na Facebooku pro Vás pravidelně sdílíme zajímavosti o dřevě, soutěže o dřevěné ceny. Jednou do měsíce pro Vás píšeme články na téma měsíce – les, dřevo a životní prostředí. Představujeme Vám také firmy, které jsou v komunitě s námi v rámci příspěvků s #NeděleSNositeli.

 

Kde nás můžete potkat?

Osobně nás můžete potkat zejména v Praze:

  • v kanceláři v Holešovicích,
  • v únoru se účastníme veletrhu FOR WOOD v Praze Letňanech,
  • v září býváme na Dožínkách v Praze na Letné,
  • dvakrát do roka organizujeme setkání nositelů značky Dřevo je cesta,
  • občasně svoláváme lokální setkání dřevorádů (zatím jsme byli na Mělníku a v Brně).

 

A to nejlepší na konec:
V neděli 13. září 2020 slavíme Den dřevorádů!
Slavit ho můžete u sebe doma, nebo v lese v Praze u metra Roztyly.

 
Projekt je organizován Nadací dřevo pro život, která už 14 let propaguje více dřeva do života. 

Vaše otázky Vám zodpoví Terezie nebo Martina na e-mailu drevoradi@drevoprozivot.cz.

 

Hledáme dřevorády. Nejste to náhodou vy?
Přidejte se k nám.
Chci zjistit více informací
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Rozumím Více informací