Využíváním českého dřeva chráníme životní prostředí

Jste překvapeni? Chápeme vás. Všude slyšíte, jak se lesy vypalují a kácí a že se tím ničí naše životní prostředí. Co vám to tedy tvrdíme? Vysvětlení je jednoduché. Existuje totiž velký rozdíl mezi živelným kácením deštných pralesů a zákonem kontrolovanou těžbou v ČR. Díky ochraně Lesního zákona (Zákon č. 289/1995 Sb.) jsou majitelé českých lesů povinni starat se o les trvale udržitelným způsobem. To například znamená, že za pokácený strom musí do 2 let vysadit strom nový. Díky tomuto způsobu hospodaření je naše dřevo obnovitelnou surovinou!

Když využíváme obnovitelné suroviny, chráníme ty neobnovitelné, a tím naše životní prostředí.

DŘEVO = OCHRÁNCE ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

Pokud vás téma zajímá, níže najdete další důvody, proč využíváním dřeva chráníme životní prostředí. Vše najdete také jednoduše vysvětlené v e-booku Jak využíváním dřeva chráníme životní prostředí (KE STAŽENÍ ZDE), který vychází z údajů respektovaných institucí v oboru a vydala jej Nadace dřevo pro život.

Líbí se vám projekt? Šiřte informace o lesu a dřevě spolu s námi. Zapojte se zdarma zde.

 

Přejeme pěkný den a pamatujte, že dřevo je cesta!

Přijďte na Den dřevorádů!
Chci zjistit více informací
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Rozumím Více informací