DŘEVO JE CESTA K TRVALE UDRŽITELNÉMU ROZVOJI NAŠÍ PLANETY.

 

Cílem projektu “Dřevo je cesta” je informovat širokou veřejnost o pozitivních dopadech využívání dřeva na životní prostředí, českou společnost a naši ekonomiku. 

 

Vytváříme komunitu firem, které se dřevem pracují - nositelé značky Dřevo je cesta a lidí, kteří dřevo mají rádi - tzv. dřevorádi.


Nositelé značky Dřevo je cesta (přes 200 firem) jsou například podnikatelé, kteří v lesích hospodaří trvale udržitelným způsobem nebo firmy, které se dřevem pracují a využívají ho ve prospěch životního prostředí. Dřevorádi (přes 1000 osob) jsou lidé, kteří mají dřevo jednoduše rádi a podporují myšlenky projektu Dřevo je cesta.

Dřevo je naše významná domácí obnovitelná surovina, kterou umíme využívat v souladu s přírodou. Zvýšení zájmu o využívání dřeva u české veřejnosti, by mohlo vést mimo jiné k omezení vývozu surového dřeva a tím i jeho přidané hodnoty spojené s jeho zpracováním v ČR. Navíc by se tak i snižovala uhlíková stopa spojená s dopravou dříví po celé Evropě. Rozvoj lesnického a dřevozpracujícího oboru v Česku posílí ekonomiku a zajistí vyšší zaměstnanost zejména na venkově.

 

Je žádoucí, aby se dřevo zpracovávalo u nás!


Projekt Dřevo je cesta ukazuje, jak vyváženě naplňovat všechny tři pilíře trvalé udržitelného rozvoje lidské společnosti, ekonomického, sociálního i environmentálního.

Co děláme

  • Společně s našimi členy a podporovateli vysvětlujeme veřejnosti, že využíváním dřeva - naší významné obnovitelné suroviny – chráníme životní prostředí, naši společnost a ekonomiku.

 

Jak to děláme

  • Každoročně pořádáme tématické semináře pro naše členy i veřejnost.
  • Rozesíláme informační newsletter a zajišťujeme informační akce v médiích.
  • Publikujeme články o lese, dřevě a životním prostředí na blogu, stejná a mnohá další příbuzná témata komunikujeme na facebooku.
  • Našim členům poskytujeme informační brožury a letáky a interně komunitu propojujeme.
  • Účastníme se výstav a veletrhů.

 

Chcete-li s námi pomáhat naší planetě, sledujte nás na Facebooku, přečtěte si naše články o lese, dřevě a životním prostředí, využívejte dřevo.
A když s námi budete souhlasit, přidejte se k nám

Infografika - Dřevo je navíc
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Rozumím Více informací